EKİBİMİZ

 

SEÇKİN KOÇ

2021 Direktörü

Kübranur Bakırcı
MURAT KALAMAN
JANSET DEMİRCAN
isilGundogdu
Işıl Gündoğdu

   22 Mart 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Mev Koleji Özel Basınköy Okulları’ndaki lise eğitiminden sonra, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun olmuş, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde eğitimini sürdürmektedir. 

   Gazetenin ve e-ticaret sitelerinin blog yazarlığını yapmıştır. Bazı şirketlerin sosyal medya uzmanlığını yapmaktadır. 7. Replik adında bir deneme kitabı bulunmaktadır.

Özge Uçar Çığşar
Özge Uçar Çığsar

    29 Eylül 1992 Eskişehir doğumludur. İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Yüksek lisansını Beykent Üniversitesi, Sinema ve Televizyon bölümünde tamamladı. Şu anda Beykent Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon bölümünde doktora yapmaktadır. 2010 yılından bu yana çeşitli projelerde senarist, metin yazarı, klip ve kısa film yönetmeni  olarak yer aldı.

betül çoban
Betül Çoban

1995 yılında İzmir’de doğan Betül Çoban, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV ve Sinema bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca pek çok kısa filmin yapım ekibinde bulundu; kısa ve orta metrajlı kurmaca ve belgesel filmlerin kurgu yönetmenliğini ve kurgu operatörlüğünü üstlendi. 2020 yılında yardımcı yönetmenliğini yaptığı Yağmur Yağacak Gibi isimli kısa-kurmaca film, ulusal ve uluslararası pek çok festivalde gösterildi, ödüller aldı. Sinemayı ve dil felsefesini konu alan bildirilerini ulusal iletişim ve sinema kongreleri kapsamında sundu, bildiriler yayımlandı. İngilizce ve Almanca dillerinde birey ve grup düzeylerinde dersler verdi. Çeşitli akademik çalışma kürsülerinde asistan araştırmacı olarak aktif katılım gösterdi. 2020 yılında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Radyo-TV ve Sinema bölümünde tezli yüksek lisans eğitimine başladı; eğitimine tez aşaması kapsamındaki araştırmaları ve sinema, dilbilim ve dil felsefesi konularındaki çalışmaları ile devam etmektedir.

İbrahim Tarkan Doğan

2007 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Tv-Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Toplumsal Cinsiyet çalışmaları yürüttüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema-TV anabilim dalında doktora çalışmalarına(yeni medya, dijital sinema, dijital platformlar ve ideoloji) devam etmekte ve bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Furkan Yazgeç
Furkan Yazgeç

6 Aralık 1995 İstanbul Ümraniye’de doğdu. 2014 yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Sinema/TV bölümünden mezun oldu. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Sinema Bölümünü 2018 yılında tamamladı. Öğrencilik hayatı boyunca birçok kısa film çekti ve ödüller aldı. 2016 Yılında kurduğu video prodüksiyon şirketi olan Sinesiluet’te Creative Director olarak kariyerine devam etmektedir.

Sedef Ege Karataş

Sedef Ege Karataş, 1993 yılında İzmir’de doğmuş, 2016 yılında Ege Üniversitesi İetişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olmuştur. Ege Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema ana bilim dalında 2020 senesinde yüksek lisansını tamamlayan Sedef Ege Karataş, Türk Sineması ve Toplumsal Cinsiyet alanında tezini tamamlamıştır. Aynı sene Ege Üniversitesi Sinema ana bilim dalında araştırma görevlisi olmuş ve şu an aynı bölümde doktorasını yapmaktadır. 2021 senesinde Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin (EFSA) yönetim kuruluna seçilen Sedef Ege Karataş, sinema ve fotoğraf alanındaki kuramsal ve pratik çalışmalarını sürdürmektedir.

Merve Demircan
Merve Demircan

Lisans derecesini Kırıkkale Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldı. Hacettepe Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Yüksek Lisans Programı’nda eğitimini sürdürüyor. Tez çaışmasını yerel yönetimlerde kadın temsili üzerine yapmaktadır. Ankara Yenimahalle Belediyesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Ofisi’nde proje koordinatörü olarak görev almaktadır. 2008 yılından beri ulusal ve uluslararası pek çok projede görev aldı. Son 6 yıldır da kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmaları sürdürebilir kılmak için 2014 yılında İnsanca Yaşam ve Demokratik Toplum Derneği’ni (İYADER) kurdu ve halen başkanlığını yürütüyor.JCI Ankara’nın 2021 Başkan Yardımcılığı görevini yapmakta olup, JCI Türkiye’de geçmiş yıllarda Hibelerden sorumlu Koordinatörlük ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Direktörlüğü yapmıştır. İYADER dışında pek çok sivil toplum örgütü ve özel sektöre gönüllü olarak danışmanlık yapmaktadır.

Meliha Pehlivan
Meliha Pehlivan Polat

      Gazi Üniversitesi Felsefe Grubu Öğretmenliğinden mezun olmuş, yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Teftişi bölümünde tamamlamıştır. 10 yıl boyunca özel bir eğitim kurumunda; müdür yardımcılığı, hizmet içi eğitim koordinatörlüğü, mesleki gelişim uzmanlığı, 5-12 yaş çocuklar için felsefe dersi öğretmenliği, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) Bilgi Kuramı (TOK), Yaratıcılık-Bedensel Aktivite-Toplum Hizmeti (CAS) öğretmenliği, uluslararası programlar (IBDP-IGCSE) rehber öğretmenliği ve yurt dışı eğitim danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. Avrupa Birliği projeleri yazmakta, öğretmen eğitimleri ve ICF onaylı öğrenci koçluk hizmeti vermektedir. Sosyal sorumluluk projelerinde, STK’larda aktif rol almakta ve uluslararası bir girişimcilik derneği olan JCI Ankara (Junior Chamber International)’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Doğu öğretileri ve enerji çalışmalarına ilgi duymaktadır.

Mehmet Kaan Karataş
Mehmet Kaan Karataş

     1995’te Antalya’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema okudu. Erasmus programıyla Çekya’ya gitti ve 1 yıl Masaryk University’de Sinema eğitimi gördü. “Afganistanbul” ve “Merhaba Canım” adlı belgesellerde yardımcı yönetmenlik yaptı. “9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali”nde Öğrenci Jürisi’nde yer aldı. “O Saatte Orada Ne İşi Varmış?” ve “Dördüncü Duvar” adında 2 kısa filmi bulunmakta.

Görkem Önal
Görkem Önal

   1986 İzmir doğumludur. Lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde, yüksek lisans eğitimini, Dokuz Eylül Üniversitesi, Film Tasarımı bölümünde tamamladı. Halen, Ege Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde doktora öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

  Stüdyo Sanat, Halk Eğitim Müdürlüğü, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Belediyesinde kısa film eğitmenliği yaptı. Çeşitli AB projelerinde kısa film atölyeleri düzenledi. Videoprodüksiyon, Mobil Ekran, Wediacorp gibi şirketlerde kurgu yönetmenliği yaptı. Televixyon, Sanatın Dibi gibi internet sitelerinde sinema üzerine yazılar yazdı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Sinema Saati isimli bir radyo programı hazırlayıp sundu. 2017-2018 ve 2019 yıllarında Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Festivalinde, 2019 yılında Uşak Kanatlı Denizatı Film Festivalinde ön jüri olarak görev aldı. Yüksek lisansını ; “2000 Sonrası Türkiye Sinemasında Türler Arası Etkileşim” teziyle tamamladı. 2017-2021 yılları arasında İstanbul Okan Üniversitesi, Sinema ve Televizyon bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı

Ayşe Uç
Ayşe Uç

   1992 yılında Antalya’da doğmuştur. Radyo ve Televizyon, ardından Uluslararası İlişkiler üzerine eğitim almıştır. Mezun olduktan kısa bir süre sonra hem yerel hem de ulusal kanallarda çalışmıştır. 2015 yılında sektör değiştirerek prodüksiyon ve yapım alanında kamera arkasında çalışmaya devam etmiştir. Yaklaşık yedi yıldır da prodüksiyon ve yapım alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Tarık Zana Arslan

Tarık Zana Arslan 6 Ağustos 1992 Siirt doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Adana’da gördükten sonra 2020 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Canlandırma Film Tasarımı bölümünden mezun oldu. Daha çok sinema kuramı üzerine yoğunlaştı. Sinema nedir? Sinema neden vardır? Sinemanın amacı nelerdir ve nasıl olmalıdır, Sinema felsefe yapar mı, yaparsa nasıl yapmalı vs. gibi soruları sorup, araştırıp üzerine makaleler yazdı ve yazmak istiyor. Çukurova Genç İletişimciler Kongresinde 6-7 Mayıs 2021’de Bela Tarr sinemasında Satantango filmi üzerinden, Bergson’un zaman kavramı ile zamanı yakalamak başlıklı bildirimimin sunumunu yaptı ve makalesini yazdı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarım bölümüne ait Sinemasal ortak yayın sinema kitabında yayın kurulunda.